.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kūrybinės dirbtuvės

Nuotaikingą pavasario dieną Neringos meno mokyklos dailės skyriaus mokinių laukė netradicinės dirbtuvės lauke,kurias vedė Nidos meno kolonijos rezidentė Sara Evelyn. Menininkė studijavo scenografiją Norvegijos teatro akademijoje,tačiau šiuo metu ją domina balso,aplinkos ir įvairių garsų tarpusavio sąveika,garsinių-vizualinių sąsajų paieška aplinkoje. 

Užsiėmimų metu mokiniai galėjo pajusti kitokį santykį su aplinka bei savo juslėmis: eidami užrištomis akimis ir klausydami aplinkos garsų,vėliau turėjo šiuos garsus vizualiai perteikti savo piešinyje. 

Pora valandų vykusio užsiėmimo metu,mokiniai lavino skirtingas jusles,naudodami vis kitus pojūčius,bet svarbiausias tikslas buvo įsiklausyti į aplinką ir ugdytis gebėjimą išgirsti atskirus gamtoje susimaišančius garsus: atskirų paukščių giesmes,vėjo ūžesį,jūros ošimą,kankorėžių kritimą,pravažiuojančių automobilių triukšmą. 

Mokiniai piešė tai,ką girdėjo atsimerkę ir užsimerkę,vėliau bandė įvardinti garsus,galiausiai juos atkartodami balsu. Užsiėmimą pabaigę garsine improvizacija,vaikai sukūrė savotišką garsinę gamtos kompoziciją. Buvo gera stebėti atsipalaidavusius ir kažką naujo atradusius veidus! 

Dėkojame menininkei Sarai Evelyn ir Nidos meno kolonijos reziduojančių menininkų kuratorei Indrei Liškauskaitei už kitokias dirbtuves ir galimybę pasisemti įkvepiančių idėjų!

Pasidalinkite šia naujiena

Komentaras

Filtered HTML

  • Nuorodos ir e. pašto adresai konvertuojami į nuorodas automatiškai.
  • Leidžiamos HTML žymos: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Pastraipos sudaromos automatiškai.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Nuorodos ir e. pašto adresai konvertuojami į nuorodas automatiškai.
  • Pastraipos sudaromos automatiškai.